شیطان بزرگ قابل اعتماد نیست

در نوشتار قبل به این سوال پاسخ دادم که اینده چه میشود؟!!
وگفتم : فعلا همه چیز بستگی به عملکرد طالبان دارد. گرچند از طرف متولیان امر شدیدا تحت فشارند تا چهره متفاوت از خود نشان بدهند.
سوال مهم تر از این، این است : که امریکا با توافق اش با طالبان دولت، چه سناریوی را برای این خراب شده در روی دیگر توافق رقم زدند؟! .
این همان نکته ای است که این مثلث شوم همه دنیا را به شمول ناتو، سری کار گذاشتند که البته بیشتر از همه خلیل زاد فاشیست، خود شیطان بزرگ را، با سرچرخک کردن، سری کار گذاشتند.
مبتکر این سناریو سردار فاشیست خلیل زاد با هماهنگی تیم فاشیستی اشرف غنی است.
تحویل دادن ولایات وفرار اشرف غنی ونجات دادن صالح همه طبق نقشه ای ازپیش تعیین شده است. فرار اشرف غنی ونجات صالح را فقط یک احمق اگر باور کنند.
حال این سناریو چیست ؟! چرا خلیل زاد وتیم فاشیستی به این سناریو متوصل شدند؟!
واقعیت امر این است که فاشیست ها دریافتند که این نظام در دراز مدت با وجود خوبی هایش به نفع اش نیست. انتخابات ها مخصوصا در مرحله ای اخیر نشان داد که اگر تقلب را بردارند دیگرخواب ریاست جمهوری را هم نمی بیند. ازطرفی این تقلب رسوایی اش هیچ حیثیت برای غنی متقلب نگذاشته بود. هربار که تقلب هم ممکین نیست. پس در این نظام خود را باخته دانسته، وتصمیم بر خراب کردن بازی را گرفتند.

همه سناریوی از این جا شروع میشود !!!
مشکل کار این است سناریوی طوری طراحی شود که اگر به نفع شیطان بزرگ نباشد مطمنا قابل پذیرش نیست. یا لااقل این طوری وانمود وتحلیل شود‌. این سناریو طوری طراحی شود که در قدم اول منافع شیطان بزرگ در نظر گرفته شود سپس نا خود آگاه منافع فاشیست نیز تامین گردد.
ان سناریو چه سناریوی است ؟!

تو منافع ما را تامین کن .
من موجودیت وبقا تو را تضمین می کنم.

به همین سادگی .

با این سناریو هر دو به مقصد رسیده است طالب در ظاهر با شعار ضد آمریکایی به یکی بزرگترین حافظ منافع آمریکا تبدل گشته وکسی به این سادگی هم شک نمی کند.
از آن طرف فاشیست ها نیز به ادامه حاکمیت تک قومی ادامه خود تحت عنوان امارت اسلامی ادامه می‌دهند. وامریکا نیز ازان حمایت خواهند کرد.

مشکل سناریو ها این است که همیشه وقت طبق پیش بینی پیش نمی رود. اینکه میبینی بقیه با وجود دانستن چنین سناریو های، باز نظر مثبت نشان داده ویا لااقل نظاره گر باقی میماند به این دلیل است که یا این سناریوی ممکین است منافع آنها را نیز تامین کنند یا ان را اجرایی نمی دانند ویا امید دارند که اگر تلاش کند می تواند سناریوی را به نفع خودشان تغییر بدهند. یک سیاست مدار سیاست خود را برای کار که انجام نشده تغییر نمیدهند.
حال اگر به هر دلیل این سناریو دچار مشکل شد ؟! مثلا طالبان به تعهدش با شیطان بزرگ عمل نکرد؟! ویا طالبان به ادامه حاکمیت تک قومی ادامه داد.
ان وقت سناریوی جنگ سوریه و جنگ داخلی یک بار دیگر دراین خراب شده به آزمایش گذاشته خواهند شد.

ان وقت چه اتفاق خواهند افتاد ؟! پاسخ مشکل است. هیچ چیز دران صورت قابل بیش بینی نیست.

ان چه که قابل پیش بینی است رضایت همه طرفهای درگیر از این سناریو است.
چون در یک کلمه منافع همه در بد بختی وبچاره گی این خراب آباد است. واین با سناریوی دوم کاملا در دست راس است.

یادی ان رهبر فرزانه امام خمینی ره گرامی ، که نزدیک به چهل سال پیش فرمود : همه گرفتاری مسلمین از از شیطان بزرگ است.

ادم بیدرنگ به یاد فرمایش رهبر معظم انقلاب می افتد که می فرماید امریکا قابل اعتماد نیست.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*