اعلامیه شماره ۴۵ شورای عالی مردمی جنبش روشنایی

shoraاعلامیه شماره ۴۵ شورای عالی مردمی جنبش روشنایی

به نام خداوند توانا و دادگر
مردم آزاده و عدالتخواه!
در آستانه فرارسیدن دهه عدالت (۱۲ ـ ۲۲۲ حوت) که به پاس پایداری و ایستادگی تاریخ ساز رهبر شهید مزاری بزرگ و یاران راست قامت او در مقاومت سترگ غرب کابل و به مناسبت سالروز شهادت آن پیر فرزانه نامگذاری شده است، مبارزه عدالتخواهانه جنبش روشنایی در داخل و خارج از کشور جان تازه ای گرفته است.
درحالی که فعالان و پیشاهنگان جنبش روشنایی در ستاد مردمی نافرمانی مدنی در داخل کشور مقاومت در برابر سیاست های تبعیض آمیز حکومت را با جدیت دوام می دهند، ستادهای مردمی جنبش روشنایی در خارج از کشور پس از برگزاری تظاهرات های بزرگ وارسا و بروکسل، با بسیج عدالتخواهان تظاهرات بزرگ دیگری را در قلب اروپا تدارک دیده اند. تظاهرات جنبش روشنایی در مونیخ که همزمان با برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ و حضور سران ستم سالار حکومت افغانستان در این شهر به روز شنبه ۱۸ فبروری برگزار می شود، فرصت مناسبی است تا سفیران عدالتخواه ما در جهان آزاد، صدای عدالتخواهی و برابری طلبی مردم خود را به گوش جهانیان برسانند.
شورای عالی مردمی جنبش روشنایی با اظهار تشکر و قدردانی از اعلام حضور وسیع عدالتخواهان برای شرکت در تظاهرات مونیخ و دعوت از همه برای شرکت و سهمگیری در انتقال پیام و صدای مردم خسته از تبعیض افغانستان، یکبار دیگر بر تحقق مطالبه جنبش روشنایی (تطبیق ماستر پلان اصلی برق کشور و امتداد لین برق ۵۰۰ کیلوولت از مسیر بامیان ـ میدان وردک)، برچیده شدن بساط تبعیض، فساد و بی عدالتی از سرزمین ما، تعقیب عدلی و قضایی آمران و عاملان فاجعه دوم اسد و سران باند داعش دولتی در افغانستان، حمایت از حقوق پناهجویان هموطن و جلوگیری از بازگرداندن اجباری آنان، تاکید می ورزد.
در همین راستا شورای عالی مردمی جنبش روشنایی جناب آقای داود ناجی یکی از اعضای خود را برای انتقال این پیام به تظاهرات مونیخ اعزام کرده است.
هموطنان عدالتخواه!
سالیاد شهادت قهرمان عدالت اجتماعی مزاری بزرگ و یاران راست قامت او که تحت عنوان دهه عدالت در سراسر جهان برگزار می شود، فرصت دیگری است تا همه عدالتخواهان با پیروی از اندیشه های انسانی و رهایی بخش آن پیر فرزانه، بر تداوم خط عدالتخواهی و حق جویی تاکید ورزند و نگذارند که راه و اندیشه مزاری بزرگ در میان ابرهای تیره خیانت و معامله از دیده ها پنهان شود و یا اینکه داعیه مشارکت در تعیین سرنوشت، قربانی حضور نمادین، تزئینی و مسافرگونه در چند پست و سمت اداری گردد.
جنبش روشنایی داعیه حق خواهانه مزاری بزرگ را در راستای مشارکت تأثیرگذار مردم در تعیین سرنوشت شان و پایان محرومیت های تاریخی در سرزمین ما می داند. از همین رو همراه با همه پیروان صدیق خط رهبر شهید در سراسر جهان، بیست و دومین سالیاد رهبر شهید و دهه عدالت را عرصه تجدید میثاق با راه و آرمان عدالتخواهانه پیشوای شهید ساخته و با یاران و پیشاهنگان شهید جنبش برای ادامه راه شان پیمان مجدد می بندد. به همین منظور گردهمایی بزرگ و تاریخی سالیاد رهبر شهید در کابل به روز جمعه ۱۳ حوت در مصلای رهبر شهید را برگزار خواهد کرد. شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در جریان دهه عدالت، سفیران و نمایندگانی را برای حضور در مجالس سالیاد رهبر شهید به ولایات و کشورهای مختلف اعزام خواهد کرد.
عزم ما برای پیمودن راه دشوار آزادی از بند ستم و تبعیض و دستیابی به مطالبه یاران شهید مان بیش از هر زمان دیگری جزم تر است.

شورای عالی مردمی جنبش روشنایی
۲۹ دلو ۱۳۹۵
کابلپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*