اقلیم کردستان عراق :

hazaristan1اقلیم کردستان عراق :
 
عراق : سیستم فدرال خود را در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۵ تصویب کرد و رسماً به منطقهٔ کردستان به عنوان اولین منطقه فدرال رسمیت بخشید که اکنون دارای چهار استان به نام‌های هه ولیر، دهوک، سلیمانی و هه له بجه می‌باشد.
***

در قاموس فاشیستها ، جانی ترین موجود ، دیروز بنام برادران ناراضی و یا مخالف سیاسی یا د می شدند ولی امروز بنام فرشته گان صلح و یا انسانهای پاک یاد می شوند . ما به کجایی این فغنستان دل ببندیم وبه چه چیز این خراب شده دل خوش کنیم . آیا وقت آن نرسیده است که کمی به خود آیم ؟!!! . آیا اقلیم کردستان عراق نمونه خوبی برای ما هزاره ها نیست . آنها برای رسیدن به این هدف چه راه های را پیموده اند آیا وقت آن نرسیده است که از تجارب دیگران در این مورد استفاده شود ؟!!!.

پرچم رسمی اقلیم کردستان عراق

پرچم رسمی اقلیم کردستان عراق

 
اگر وضع به همین صورت که هست باشد برق هم ممکین است از بامیان بگزرد ولی فرق به نحوی از انحا کماکان خواهند ماند . بیایید برای از بین بردن فرق گام های اساسی تری را بر داریم وخود را بیش از این فریب ندهیم .
وقتی جانی ترین جناور روی زمین به عنوان برادرناراضی ، مخالف سیاسی ، فرشته گان صلح ، انسانهای پاک بر شما تحمیل وقالب می شود دیگر چه ذلت بالاتر ازاین سراغ دارید ؟!!!
 
تنها راه نجات هزارستان فدرالی است . امروز باید به فکرش بود که فردا دیر است .


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*