اعلامیه شورای عالی مردمی جنبش روشنایی- بامیان در پیوند به تداوم نافرمانی مدنی

mazariاعلامیه شورای عالی مردمی جنبش روشنایی- بامیان در پیوند به تداوم نافرمانی مدنی

مردم سرفراز، آگاه و همیشه در صحنه بامیان!
بدانگونه که در جریانید در پی آغاز نافرمانی مدنی در کابل، شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در بامیان نیز به حمایت از این حرکت‌ عدالت‌خواهانه که تداوم راه بیشتر از هشتاد‌ تن از یاران شهیدمان است، با برگزاری گردهمایی بزرگی که سوزاندن بل‌های برق، قطع روند پرداخت مالیه و هشدار به مردمی‌سازی شرکت برشنا را به همراه داشت، وارد مرحله دیگری از مبارزات پیگیر و شکست‌ناپذیر در برابر اقدامات تبعیض‌آمیز دولت قبیله‌سالار افغانستان گردید.
شورای عالی مردمی به حکومت محلی و شرکت ناکارای برشنا که بدون هیچ دلیل منطقی و موجهی، نیروگاه‌های برق آفتابی بامیان را در قبضه گرفته و آن را مبدل به چماقی برای کوبیدن بر فرق مردم ستمدیده این سرزمین همیشه محروم کرده‌اند، یک هفته مهلت داده بود تا نرخ گزاف و کمرشکن برق در این ولایت را کاهش دهند. برخلاف تصور اما؛ عمال سرکوبگر استبدادطلبان ارگ‌نشین در بامیان با آنکه متعهد به بررسی این موضوع شده بودند، با گذشت چندین هفته به این وعده دروغین خود عمل نکرده‌اند.
همرزمان سربلند!
مسئولان اداره محلی که تا هنوز حتا در قبال رویداد وقاحت‌آمیز سرکوب تظاهرات هشتم سنبله بی‌پاسخ مانده‌اند، به پیروی از اربابان ستمکیش و جورپیشه خود، نه تنها به خواست‌های مردم توجهی نکرده بلکه تمام توان خود را بکار بسته‌اند تا در اقداماتی مردم‌فریبانه، تظاهر به اهمیت‌دهی به مطالبات آنان کنند. برگزاری نشست‌های بی‌نتیجه‌ با حضور عده‌ای خودفروخته که چهر‌ه‌ای آشکار برای همه دارند و رسانه‌ای‌ کردن آن خود حکایت از وقت‌کشی و تعلل دولت در رسیدگی به آنچه مردم می‌خواهند دارد. همزمان با این، اداره محلی می‌کوشد تا با تطمیع و تحت فشار قرار دادن متنفذان قومی، روسای شوراهای مردمی و فعالان جامعه مدنی از پیوستن آنان به جنبش عدالت‌خواهی روشنایی جلوگیری کند.
شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در بامیان لازم می‌داند تا در رابطه به این موضوع نکات چندی را بیان دارد:
۱- پس از گردهمایی آغاز نافرمانی مدنی در بامیان، اداره محلی برای مذاکره با شورای عالی مردمی هیچگونه تمایلی از خود نشان نداده و هم‌چنان بر طبل لجاجت خود کوبیده است. تمامی نشست‌هایی که تا کنون و به ظاهر از آدرس مردم و این شورا برگزار شده و به خورد کاربران رسانه‌های اجتماعی داده شده اند، از سوی اداره محلی و با هدف منحرف‌سازی اذهان عامه سازمان‌دهی شده‌اند.
۲- اشتراک محدود و معدود افرادی که از آدرس جنبش روشنایی در این نشست‌های اغفال‌گرانه صورت گرفته، بدان سبب که این افراد نمایندگان واقعی شورای عالی مردمی نیستند، از نظر تمامی اعضای این شورا مردود و غیر قابل قبول است. شورای عالی مردمی اکیدا اعلام می‌دارد که تحت شرایط خاصی که نظارت نمایندگی‌های نهادهای بین‌المللی در بامیان بر روند مذاکرات جزئی از آن است، وارد گفتگو با جانب دولت خواهد شد.
۳- چنانچه بی‌اعتنایی به مطالبات برحق مردم از سوی دولت بی‌کفایت محلی پایان نیافته و نرخ بیش از حد بلند برق در بامیان هرچه زودتر کاهش نیابد، شورای عالی مردمی دست به اقدامات جدی‌تری زده و از تمام امکانات و نیروی دست داشته خود در جهت مسدودسازی دروازه شرکت برشنا و در مرحله بعدی مردمی‌سازی آن، استفاده خواهد کرد.
یاران همیشه همراه!
شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در بامیان متعهد است تا در هماهنگی کامل با جبهات حق‌طلبی در سایر نقاط کشور، تا تحقق عدالت و اعاده حقوق از دست رفته و پامال شده مردم‌مان به پیکار و ستیز با بیداد‌‌پیشگان‌کاخ‌نشین ادامه داده و روشنایی را از انحصار تاریک‌اندیشان تمامیت‌خواه در آورد.
در همین راستا تلاش‌ها برای تداوم نافرمانی مدنی در بامیان و گسترش دامنه آن به حتا ولایات همجوار با شدت و قوت تمام پا بر جا مانده و در روزهای آینده مصادیق بیشتری برای این حرکت دادخواهانه اعلام خواهد گردید. جنبش روشنایی با تکیه بر بازوان پر توان دلیرمبارزانی که بر سر عهد خود ایستاده‌اند، برای به زانو درآوردن استبداد و عبور خط انتقال برق پنجصد کیلوولت از مسیر بامیان، با عزمی پولادین و تاثیر ناپذیر از معامله‌ها و خیانت‌ها، این «راه خون‌آلود» را تا آخر خواهد رفت!
با احترام
شورای عالی مردمی جنبش روشنایی- بامیان
هشتم دلو ۱۳۹۵پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*