نلسون ماندلا وعدالت خواهی !

nنلسون ماندلا وعدالت خواهی !
نلسون ماندلا بخاطر اپرتاید تبعیض وبر تری طلبی سفید پوستان ۲۷ سال در یک تک سلول محکومیتش را کشید .
بعد از ازادی با مبارازه عدالت خواهانه طرف مقابل را متقاعد ساخت که تبعیض در یک خانه مشترک راه حل نیست و خود هم من حیث اولین ریس جمهور افریقای جنوبی قد برافراشت و برای جامعه جهانی الگوی برادری و برابری شد .
چند سال قبل هنگام وفات این مرد مبارز وعدالت خواه نمایندگانی از کشورهای معتبر جامعه جهانی بخاطر تشیع جنازه مرحوم ماندلا حضور به هم رسانید و بعضا کشورهای دیگر از راه دورابرازهمدردی نموده پیام تسلیت شان را تلفنی تقدم مقامات کشورافریقای جنوبی نمودند.
سوال اساسی اینجاست !؟
چرا در کشور ما وقت که یک شخص/ یک نهاد و یا هم یک مجتمع بر علیه ستم دولت فاشیست قبلیه سالاری کرزی و اشرف غنی و تیم نا خالص شان زبان به نقد می گشایند از طرف مقامات وحکام فاسد مهر جاسوسی زده میشود ودر پی حذف شان می برایند .
جنرال دوستم.
جزعدالت دیگر چیزی نمیخواست و نمی خواهد اما چند روز قبل توسط کمین دولت وحلقات خاص ارگ سپیدار/جان چندین تا بهترین بادی گارد هایش را گرفتند ونزدیک بود جان خودش راهم بگیرد .
احمد سعیدی ..
نمونه دیگری است که توسط عمال دولتی مورد هدف خاص قرار گرفت و دها شخصیتهای بر جسته فارسی زبان همانند استاد ربانی / سید خیلی / شهید داوود داوود و مارشال فهیم وو..
این اواخر ۸۵ نفر از بهترین وصدیق ترین فرزندان این مرز بوم بخاطر عدالت خواهی توسط عمال دولتی ونظام نا کار امد قبیلوی طالبی جام شهادت را سر کشیدند و بیش از ۴۰۰ نفر هم مجروح شدند .
نمیدانم که ما در کجای خط انسانی و بشری قرار داریم چرا حرمت حد اقل انسان بودن را حفظ نمیکنیم و در صدد نا بودی نه یک شخص بلکه یک قوم می برایم ..

صدای هزارستان

نوت : نتیجه می گیرم  که مبارزه عدالت خواهی مبارزه  روز ماه سال نیست  اگر نوع مبارزه با فاشیست پشتونی باشد مشکل مضاعف خواهند شد .

دوم اینکه : برای مبارزه با تبعیض سیستماتیک ، علاوه بر مبارزه عدالت خواهی عمومی ، مبارزه سیستماتیک علیم تبعیض در دستور کاذ قرار بگیرد . با تمام شیوه آنها مقابله به مثل شود .پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*