««تیشه به ریشه !؟»» (۳)

««تیشه به ریشه !؟»»
(۳)

آیا میدانید «سبزوار» تاریخی در کجا موقعیت دارد؟ آیا «سبزواری» که در مسیر مشهد به تهران، در ایران کنونی قرار دارد، همان «سبزوار» تاریخی است؟ پاسخ منفی است؛ زیرا، «سبزوار» کنونی یا شهر «سبزوار»که در ایران کنونی قرار دارد در گذشته های دور به نام تاریخی «بیهق» شهرت داشته است. بنابراین؛ «سبزوار» تاریخی و اصلی، باید جای دیگری بوده باشد. خوب است بدانیم: «سبزوار» اصلی و تاریخی در نزدیکی شهر باستانی هرات موقعیت داشته است. «سبزوار» تاریخی در واقع یکی از ده ها نام تاریخی مناطق مختلف وطن است که طی یک توطئه ماهرانه، توسط طراحان «اوغان ملیتی ها» از این سرزمین بخت برگشته سلب گردیده است. طراحان «اوغانیزه» یا «پشتونیزه» کردن کشور نام اصلی، ریشه دار و تاریخی این منطقه (سبزوار) را، به پشتو ترجمه نموده و در نتیجه «سبزوار تاریخی» به راحتی شده است «شین دند» که در واقع همان «سبزوار» is (13)به زبان پشتو است؛ زیرا، کلمه «شین» به زبان پشتو معادل «سبز» فارسی و کلمه «دند» به گویش پشتو به معنای «آبگیر» یا «برکه» آمده است!؟
is (9)
««شناخت بیشتر سبزوار تاریخی یا شیندند کنونی»»
شهر «شیندَند» یا «سبزوار یا اسفزار» مرکز ولسوالی «شیندند» در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سمت جنوبی شهر باستانی «هرات» قرار دارد. در دهه های اخیر منطقه «شیندند» به خاطر داشتن «پایگاه هوایی نظامی خویش» که توسط روس‌ها بنا گردیده‌، معروف گشته است. «شیندند» در ۱۷ کیلومتری شاهراه قندهار- هرات و در منطقه‌ای سرسبز و در کنار دریای فصلی هریرود قرار دارد. نام محلی این منطقه از گذشته های دور به «سبزوار» شهرت داشته؛ اما، در دهه‌های اخیر، توسط دولت شاهی خاندان آل یحیی به شیندند (پشتو) تغییر یافت.
«سبزوار تاریخی» یا «شیندند» کنونی یکی از مناطق مهمی است که در گذشته نچندان دور، مورد توجه دولت های پشتون قرار گرفته و نه تنها نام آن را به «پشتو» تغیر داده اند؛ بلکه، برای تغییر در ترکیب جمعیتی آن، همانند بسیاری از مناطق دیگر کشور is (9)همچون: بلخ، بغلان، قندوز و… تلاش های بسیاری از سوی دولت های پشتون، صورت گرفته که جماعتی زیادی از «اوغان» های مشهور به «ناقلین» در آنجا، جا به جا شده اند. سرزمین های آباد و حاصلخیز بسیاری در اختیار شان قرار داده شده است. امروزه این منطقه، بدلیل وجود همان «اوغان ها»(ناقلین) به یکی از جایگاه های طالبان و به یکی از مراکز مهم این گروه تروریستی در ولایت هرات تبدیل گشته و یکی از ولسوالی های ناامن هرات به شمار میرود.

«اهداف شیطانی ؟؟»
حال ممکن این پرسش پیش آید که هدف از حذف برخی نام های تاریخی، ریشه دار و اصیل؛ و استفاده از عنوان های جعلی، ساختگی و تحریف شده به جای آنها چه بوده است؟ در پاسخ باید گفت: پس از تشکیل کشوری جعلی بنام «اوغان ستان» به جای «خراسان اسلامی – تاریخی»؛ افغان های هندی تبار که از دو طرف کوه های سلیمان، بدین سامان کوچیده و سرزمین های دیگران را غصب و در آنها ساکن گشته اند، همواره در تلاش بوده اند که برای خود در دیار جدید، ریشه های تاریخی ایجاد نمایند تا از این طریق خود را از ساکنان اصلی این سرزمین قلمداد کنند!؟ اینان در واقع با یک تیر دو نشان زدند:
۱) اینکه با حذف نام های تاریخی و ریشه دار فارسی- دری؛ توانستند در واقع ریشه های تاریخی دیگر اقوام فارسی زبان به ویژه هزاره ها را از این طریق به راحتی نابود نمایند.
۲) اینکه با استناد به عنوان های با ریشه «پشتو» خود را صاحب و مالک این سرزمین به شمار آورده و با جعل عنوان های همچون: «شین دند» و یا اخیرا «خاک افغان» و… خود را از ساکنان اصلی این کشور به شمار آورند.
زیرا، نام های تاریخی مناطق و شهرها به یک زبان و گویش خاص، در واقع نمایانگر پیشینه و ریشه های تاریخی آن سرزمین بوده و خود نوعی سند محکم تاریخی بر اصالت کسانی است که با آن زبان سخن میکنند!؟ شکی نیست که «نام های اصیل و ریشه دار» مناطق و شهر ها، یکی از مهمترین اسناد انکار ناپذیر تاریخی است که میتوان با استناد به آنها ریشه های تاریخی یک ملت یا قوم را به راحتی به اثبات رساند.
اما، بدون شک هدف نهایی از این طرح تنها آنهایی نیست که برشمردیم؛ بلکه، «هدف اصلی و نهایی» همانا لوس نمودن «نفوس» اقوام و ملیت های ساکن کشور بوده است، تا حتی اگر سرشماری دقیق و عادلانه هم صورت گیرد، هیچ کس پی نبرد که تعداد نفوس «اوغان ها» در این کشور چند در صد بوده و بقیه چند در صد نفوس این خرابستان را تشکیل میدهند؟؟ چه قومی اقلیت بوده و چه ملیتی اکثریت؟؟ زیرا، همه به زیر چتر «افغان» پناه برده اند!؟ و همگان به راحتی افغان شده اند: تاجیک، افغان !؟ ازبیک، افغان!؟ هزاره، افغان!؟ ترکمن، افغان!؟ ایماق، افغان!؟ نورستانی، پشه ای، بلوچ و… همگان افغان اند!؟
وقتی همه افغان شدند، «اوغان ها» می توانند به عنوان «برادر بزرگتر» و «اکثریت دروغین» همچنان سلطه تاریخی، یک جانبه و سنتی خویش را بر دیگران تحمیل نموده و همچنان زمامدار حقیقی و واقعی کشور باشند و همچنان با همین ساختار ظالمانه به حاکمیت بلامنازع «اوغان» ها ادامه داده و دیگران را تنها به عنوان یک «سایه» در کنار خود داشته باشند و قسمت اعظم بودجه سالانه کشور را همچنان به مناطق «اوغان نشین» اختصاص دهند و … ادامه دارد.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*